| Detection Spectrum | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous Screening | ≥150 UAVs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Model NO. | Hobit SP6 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Detection Range | 10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Jamming Range | 3km |
| Jamming Frequency | 433MHz, 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.1-5.2GHz, 5.8GHz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Name | Hobit D13 |
|---|---|
| Detection Spectrum Bandwidth | Customized |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Identify Range | LightBridgel, LightBridge2, Ocusync, WIFI And WIFI Variant Protocols, Zigbee, Etc |
| Detect Angle | No Gap In Coverage |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V±10V |
| Lighting Protection | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V±10V |
| Lighting Protection | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Size | 500*680*380mm |
|---|---|
| Weight | 25kg |
| Power | 200W |
| Jamming Range | 1.5km |
| FPV Jamming | 60Mhz-6Ghz(Customizable Frequency Band) |
| Name | Polaris Hobit N2s |
|---|---|
| Frequency Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Screen | 3.5" |
| Color | Gold |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |
| Name | Polaris Hobit Station-2 |
|---|---|
| Detect Angle | 360° |
| Jamming Range | 2-3km |
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Color | Grey |