| Detection Spectrum | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous Screening | ≥150 UAVs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Drone Jammer Frequency | 2.4GHz 5.8GHz 5.2GHz Etc. |
|---|---|
| Drone Detection Frequency | 300M-6.2GHz |
| Detect Range | 5-10km |
| Detect Method | Radio Frequency (RF) UAV Detection |
| Passive Detection | Support |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Total Power Consumption | Less Than 35W |
| Frequency Range | 70MHz To 6.2GHz |
| Mainhost Size | 170mm×85mm×55mm(L*W*T) |
| Detection Radius | 2000m |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Detection Radius | 5km |
| Maximum Detection Drones | ≥120 Pcs |
| Networking Mode | Lan /WAN |
| Detection Frequency | 300M-6Ghz |
| Name | 70MHz-6000MHz Portable Anti Drone Detector Light Designed For Uav Fpv Diretion Finding And DJI Drone Position Funtion |
|---|---|
| Information Content | Data |
| Protection Level | IP65 |
| Power Consumption | ≤100W |
| Detection Qty (Simultaneously) | ≥40 Drones |
| Name | Polaris Hobit A5 |
|---|---|
| Defensive Interference | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Convenience | Lightweight Size |
| Handle | Available |
| Color | White Gold |
| Name | Fixed 6-10 Bands FPV Drone Jammer With With Drones Detector And Drone Alarm |
|---|---|
| Number Of Antennas | 6-10 (According To Customer Needs) |
| Power Supply | 24V 5A |
| Power Consumption | 300W |
| Weight | 20KG |
| Image Resolution | 640*512 |
|---|---|
| Image Mode | Color, B/W, Optical Fog Transmission |
| Detection Distance | ≥12KM |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Horizontal Range | 0°~360° |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| Range | 1-1.5km |
| Material | Matal |
| Product Name | Powered 10km Detection 3km Intercept Directional Anti-Drone Fpv Jammer 30MHz-6.2GHz Anti Drone |
|---|---|
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Data Security | Certificate Management And Data Encryption For Data Reliability And Security |
| Detection Range | Up To 10km |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |