| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300 MHz - 6.2 GHz |
| Max UAV Detection | 150 Pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | 99.99% |
| Detection Spectrum | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous Screening | ≥150 UAVs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Detection Bandwidth | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Model NO. | Hobit SP6 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Name | Polaris Hobit AS-18 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| FPV Band | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Color | Black & White |
| Weight | Matel Base And Plastic Shield |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Bands | 300Ghz-6Ghz |
| Jammer Bands | 6bands, Can Be Customized |
| Jamming Range | 3km |
| Drone Position | Yes |