| Frequency Bandwitch | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Size | 81mm*75mm*265mm |
| Color | White |
| Frequencies | 2.4GHz & 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Size | 80mm*75mm*265mm |
| Weight | 530g |
| Color | Silver-black |
| Name | Polaris Hobit Station-2 |
|---|---|
| Detect Angle | 360° |
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Color | Grey/White |
| Jamming | Full Band |
| Detection Bandwidth | 433MHz、900MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Drone Location | 3km |
| Customization | Available |
| Detectoion Angle | 360 Degree |
| Detect Rate | ≥ 99.9% |
| Frequency Band | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Appearance | Aluminum Alloy |
| Alarm | Voice+Vibration |
| Size | 81mm*78mm*262mm |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Polaris Hobit Station-1 |
|---|---|
| Range | 10km |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | Can Be Customzied |
| Detect Mode | Passive |
| Wеіght | 8.5 Kg |
|---|---|
| Detect Range | 5-10KM |
| Protection Rating | IP65 |
| Support Aircraft | DJI Drone Models |
| SDK | Support |