| Model NO. | Hobit S4 |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10 Km |
| Detection Range | 10 Km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz - 6GHz |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Protection Level | IP65 |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Name | Polaris Hobit SP! |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | Up To 10km |
| Jamming Range | ≥ 2km |
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Positioning Distance | 2-10km |
| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300 MHz - 6.2 GHz |
| Max UAV Detection | 150 Pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | 99.99% |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Model NO. | Hobit V1 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Model NO. | Hobit V3 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |