| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | Up To 10km |
| Power Supply | 100V-240V |
| Name | Polaris Hobit Station-13 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Weight | 8kg |
| Detection Range | 3-5km |
|---|---|
| Drones Position | Yes |
| Jammer Support | Yes |
| Jamming Range | Customized |
| Detection Frequency | 300Mhz-6.2Ghz FPV, 433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | ≥ 3 Km (related To The Surrounding Electromagnetic Environment, UAV Transmission Power, Etc.) |
|---|---|
| Power Supply | Removable Lithium Battery |
| Detection Frequency Band | 70MHz ~ 6000MHz (detection Frequency Band Can Be Flexibly Configured) |
| Endurance | ≥ 6 Hours (single Battery) |
| Size | 159mm × 70 Mm × 44mm |
| Detection Radius | 10km |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Model NO. | Hobit SP6 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Detection Range | 10km |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Detection Range | 10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Jamming Range | 3km |
| Jamming Frequency | 433MHz, 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.1-5.2GHz, 5.8GHz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10km |
| Detection Angle | 360° |