| Name | Polaris Hobit J9 |
|---|---|
| Interference Capabilities | 900MHz, 433Mhz; 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz; 5.2Ghz |
| Jamming Range | 2km |
| Cooling System | Fan And Heat Sink |
| Operate Temperature | - 20°C To + 50°C |
| Frequency | 900MHz/1.5Ghz/2.4Ghz/5.8Ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Power Consumption | ≤30w |
| Convenience | Portable |
| Color | Aluminum Silver |
| Name | Polaris Hobit AS13 |
|---|---|
| Detection Bandwitch | 433MHz、900MGz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | 360 ° |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |
| Detection Spectrum Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| The Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Carrying Method | Vehicle-mounted |
| Detection Range | 5km |
| Angle | 360 ° |
| Detection Spectrum Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| The Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Carrying Method | Vehicle-mounted |
| Detection Range | 5km |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Polaris Hobit J1 |
|---|---|
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Customizable | Available |
| Range | 1-1.5km |
| Size | 440mm*300mm*200mm |
| Name | Polaris Hobit J7 |
|---|---|
| Frequency Band | 433Mhz, 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Customizable | Available |
| Range | 3 Km |
| Size | 440mm*300mm*200mm |
| Primary Target | Low-altitude Vehicles |
|---|---|
| Communication Protocol | UDP |
| Radar Band | 8~12GHz |
| Protection Class | IP65 |
| External Dimensions | 850 × 330 × 440 (mm) |
| Working Duration | ≥1h |
|---|---|
| Power Consumption | ≤30w |
| Convenience | Portable |
| Interference Bandwitch | 900MGz, 1.5 Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz |
| Interference Range | 1-2 Km |