| Frequency | 900MHz/1.5Ghz/2.4Ghz/5.8Ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Power Consumption | ≤30w |
| Convenience | Portable |
| Color | Aluminum Silver |
| Name | Polaris Hobit Jr3 |
|---|---|
| Frequency Band | 300 Ghz-6 Ghz |
| Range | 2 Km |
| Battery Life | 1h |
| Weight | 3Kg |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Product Size | 160×160×420mm |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10km |
| Detection Angle | 360° |
| Name | Polaris Hobit SP! |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | 10km |
| Jamming Range | 2-3km |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Name | 10km Fixed FPV UAV Signal Detector With Direction Finding Function And Drone Jamming |
|---|---|
| Detect Range | 5-10km |
| Response Time | <5s |
| Alarm Mode | Sound And Vibration Dual Mode |
| Direction Finding Distance | 3-5km |
| Frequenciy Bands | 2.4GHz & 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Detect Range | 3km |
| Color | Silver Color Chassis |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Detection Bands | 300MHz-6200MHz |
|---|---|
| Detection Distance | ≥1km |
| Direction Finding Accuracy | ≤5° |
| Identify Type | OFDM |
| Working Time | More Than 4 Hours |
| Name | AEROSEEK Hobit S6 |
|---|---|
| Fpv Detection | 300mhz-6.2ghz |
| Jammer Range | 2-3km |
| Package Weight | 70kg |
| Package Size | 94cm*94cm*144cm |