| Name | Polaris Hobit Portable-1 |
|---|---|
| Range | 2-3km |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Color | Yellow |
| Material | Plastic |
| Interference Band | 900MHz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Screen Size | 3.5” |
| Power Consumption | ≤30w |
| Weight | 3.5kg |
| Interference Bandwitch | 900MGz, 1.5 Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz |
|---|---|
| Dimension | 300mm*260mm*140mm |
| Power Consumption | ≤30w |
| Interference Range | 1-2 Km |
| Working Duration | ≥1h |
| Detection Bandwidth | 433MHz、900MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Drone Location | 3km |
| Customization | Available |
| Detectoion Angle | 360 Degree |
| Detect Rate | ≥ 99.9% |
| Name | Polaris Hobit Station-1 |
|---|---|
| Range | 10km |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | Can Be Customzied |
| Detect Mode | Passive |
| Frequency Band | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Appearance | Aluminum Alloy |
| Alarm | Voice+Vibration |
| Size | 81mm*78mm*262mm |
| Packaging Details | Durable case or box |