| Name | Polaris Hobit N6r |
|---|---|
| Focused Mode | Automatic/Manual |
| Weight | 3.5 Kg |
| Size | 300mm*260mm*140mm |
| Color | White |
| Jammer Frequency | 433Mhz, 900Mhz, 1.2hz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Fpv Jamming | Customizable From 300MHz To 6.2 Ghz |
| Power | ≤200W |
| Protection Rating | IP65 |
| Range | 1.5km-3km |
| Image Resolution | 640*512 |
|---|---|
| Image Mode | Color, B/W, Optical Fog Transmission |
| Detection Distance | ≥12KM |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Horizontal Range | 0°~360° |
| Primary Target | Low-altitude Vehicles |
|---|---|
| Communication Protocol | UDP |
| Radar Band | 8~12GHz |
| Protection Class | IP65 |
| External Dimensions | 850 × 330 × 440 (mm) |
| Interference Band | 900MHz、1.5GHz、 2.4GHz、 5.85GHz |
|---|---|
| Convenience | Portable |
| Power Consumption | ≤30w |
| Detection Angle | 360 ° |
| Color | All Aluminum Alloy |
| Name | Polaris Hobit SQ1 |
|---|---|
| Detection Bandwitch | 433MHz、900MGz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | 360 ° |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |
| Name | Polaris Hobit Q1s |
|---|---|
| Frequencies | 700 MHz - 6 GHz |
| Operating Carrier | 4 Carriers |
| Effective Range | 1.5-3km |
| Size | 500x340x200 Mm |
| Focused Mode | Automatic/Manual |
|---|---|
| Power Supply & Power Consumption | Average Power:40w/peak Power:60W |
| Size | 352 Mm × 245 Mm × 275 Mm |
| Weight | ≤ 8 Kg |
| Operating Temperature | -20 ℃ ~ +60 ℃ |
| Interference Band | 900MHz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Power Consumption | ≤30w |
| Dimension | 300mm*260mm*140mm |
| Weight | 3.5kg |
| Average Power | 40W |
|---|---|
| Focused Mode | Automatic/Manual |
| Weight | ≤ 8 Kg |
| Size | 352 Mm × 245 Mm × 275 Mm |
| Network Protocol | IPv4, TCP/IP, UDP, Etc. |