| Detection Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Detection Rate | ≧99.99 % |
| System Power | 220 V±10V |
| Working Temperature | - 40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Color | White |
| Detection Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
|---|---|
| Detection Angle | Omni-directional Without Dead Angle |
| Drone Location | Up To 3km |
| Customization | Available |
| Detection Rate | ≧ 99.9% |
| Working Duration | ≥1h |
|---|---|
| Power Consumption | ≤30w |
| Convenience | Portable |
| Interference Bandwitch | 900MGz, 1.5 Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz |
| Interference Range | 1-2 Km |
| Name | Polaris Hobit P3s |
|---|---|
| Interference Bands | 900MHz/1.5Ghz/2.4Ghz/5.8Ghz |
| Power Consumption | ≤30w |
| Carrying Method | Portable |
| Color | Black |
| Detection Frequency Band | X-band |
|---|---|
| Detection Range | ≥ 3km (Typical Target: DJI Phantom 4, RCS=0.01m²) |
| Minimum Detectable Speed | 1m/s |
| Short-Range Blind Zone | ≤ 150m |
| Detection Coverage | Elevation: 0°~50° |
| Detection Range | 10-15km |
|---|---|
| Detection Bands | X Bands |
| Detection Coverage | 360° |
| Target Capacity | ≥500 Units |
| Weight | ≤40kg |
| Average Power Consumption | ≤220 W |
|---|---|
| Radar Band | 8~12GHz |
| Communication Protocol | UDP |
| Power Supply | AC220V/50Hz |
| Data Interface | Gigabit Network Port |
| Detection Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
|---|---|
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | Available |
| Detection Angle | 360 ° |
| Detection Rate | ≧ 99.9% |
| Name | Hobit D13 |
|---|---|
| Detection Spectrum Bandwidth | Customized |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Identify Range | LightBridgel, LightBridge2, Ocusync, WIFI And WIFI Variant Protocols, Zigbee, Etc |
| Detect Angle | No Gap In Coverage |
| Interference Band | 900MHz、1.5GHz、 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Convenience | Portable |
| Detection Angle | 360 ° |
| Range | ≤ 3 Km |
| Color | Rose Gold |