| Product Size | 160×160×420mm |
|---|---|
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Model NO. | Hobit SP4 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Name | Polaris Hobit Station-10 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| Size | Diameter 400mm, Height 410mm |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Weight | 8kg |
| Name | Polaris Hobit J2 |
|---|---|
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Range | 1-1.5km |
| Battery Life | 1h |
| Jamming Band | 433Mhz, 900Mhz, 1.2Ghz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz |
| Name | Polaris Hobit SP! |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | Up To 10km |
| Jamming Range | ≥ 2km |
| Detection Radius | 10km |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300 MHz - 6.2 GHz |
| Max UAV Detection | 150 Pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | 99.99% |
| Model NO. | Hobit SP1 |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Weight | 18kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |