| Range | 5-10km |
|---|---|
| FPV Detection | 300 MHz-6.2 GHz |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
| Focus Spectrum | 433MHz、868MHz、915MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Detection Rate | ≥99% |
| Range | 5-10km |
|---|---|
| FPV Detection | 300 MHz-6.2 GHz |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
| Focus Spectrum | 433MHz、868MHz、915MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Detection Rate | ≥99% |
| Name | 1km Range Handheld Drone Jammer Can Target FPV Drones |
|---|---|
| Jamming Range | 1km |
| Alerts Mode | Audio/Visual Alerts |
| Angle Action | 30° |
| Response Time | <3s |
| Name | 2km Range Handheld Drone Jammer Adopts Shield-shaped Exterior Design |
|---|---|
| Jamming Range | 1-2km |
| Antenna | Directional |
| Angle Action | 30° |
| Response Time | <3s |
| Name | Polaris Hobit DS1 |
|---|---|
| Detect Range | Up To 10KM |
| Support Aircraft | DJI Drone Models |
| Color | White |
| Wеіght | 8.5 Kg |
| Name | Portable Fpv Signal Detector With 3km Range Suitcase With Full Bands Detector Can Get Drone Direction |
|---|---|
| Detection Bands | 900MHz, 1.2GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Qty | ≥20 Drones |
| Size | 50mm * 420mm * 220mm |
| Working Time | 4 Hours |
| Radar Band | X |
|---|---|
| Communication Protocol | UDP |
| Type | FPV Drone Detection Radar |
| Detection Distance | ≥5Km (typical Target: DJI Phantom 4) |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Fixed Drone Detector With 24/7 Operation, High-Precision ≤3° Direction Finding, And IP66 Protection |
|---|---|
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Positioning Refresh Time | ≤30s |
| Gpu | 384-core NVIDIA |
| Drone Detection Number | >150pcs |
| Detection Focus | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Weight | 136kg |
| Detection Rate | 99.99 % |
| Jamming Range | ≥ 2km |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Product Size | 160×160×420mm |