| Drone Jammer Frequency | 2.4GHz 5.8GHz 5.2GHz Etc. |
|---|---|
| Drone Detection Frequency | 300M-6.2GHz |
| Detect Range | 5-10km |
| Detect Method | Radio Frequency (RF) UAV Detection |
| Passive Detection | Support |
| Name | Polaris Hobit AS8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Drone ID | Yes |
| FPV | Yes |
| Size | Diameter 400, Height 380 |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | 1-1.5km |
| Material | Metal |
| Detection Angle | 360 ° |
| Name | Polaris Hobit P3 Pro |
|---|---|
| Jamming Frequency Band | 900MHz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Range | 1-1.5km |
| Material | Matal & Plastic |
| Size | 300mm*260mm*140mm |
| Name | Polaris Hobit FS19 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Wideband Spectrum Analyzer Directional Antenna Array |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Bands | 300Ghz-6Ghz |
| Jammer Bands | 6bands, Can Be Customized |
| Jamming Range | 3km |
| Drone Position | Yes |
| Name | Polaris Hobit DS4 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| Carrying Mode | Handle |
| Dimension | 80mm*75mm*265mm |
| Name | Polaris Hobit Portable-C1 |
|---|---|
| Range | 5KM |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Material | Plastic |
| Wеіght | 8.5 Kg |
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Positioning Distance | 2-10km |
| Model NO. | Hobit S4 |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10 Km |