| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Lag | ≤2s |
| FPV | Yes |
| Material | Plastic Shield, Metal Base |
| Name | Polaris Hobit AS6 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Drone ID | Yes |
| FPV Band | Can Be Customized |
| Size | Diameter 400, Height 380 |
| Name | Polaris Hobit D4 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Weight | 500g |
| Jamming Bands | 433Mhz, 900Mhz, 1.2Ghz,1.4Ghz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Jamming Range | 3km |
| Weight | 25kg |
| Size | 501*678*380mm |
| Color | Silver |
| Range | 5-10km |
|---|---|
| DJI Decoding | Support |
| Techology | Spectrum Recognition |
| Detection Bands | 433Mhz、 868Mhz、915Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Remote ID | Can Be Identify |
| Name | Polaris Hobit FS19 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Wideband Spectrum Analyzer Directional Antenna Array |
| Detection Range | 10 Km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz - 6GHz |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Protection Level | IP65 |
| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Model NO. | Hobit SP1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |