| Name | Polaris Hobit FJ-01 |
|---|---|
| Frequency Band | 700Mhz-6Ghz |
| Alarm | By Light |
| Jamming Bands | 9 Bands |
| Material | Matal |
| Frequenciy Bands | 2.4GHz & 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Detect Range | 3km |
| Color | Silver Color Chassis |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Name | Polaris Hobit P3 Pro |
|---|---|
| Jamming Frequency Band | 900MHz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Range | 1-1.5km |
| Material | Matal & Plastic |
| Size | 300mm*260mm*140mm |
| Name | Polaris Hobit J2 |
|---|---|
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Range | 1-1.5km |
| Battery Life | 1h |
| Jamming Band | 433Mhz, 900Mhz, 1.2Ghz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz |
| Detection Bands | 300MHz-6200MHz |
|---|---|
| Detection Distance | ≥1km |
| Direction Finding Accuracy | ≤5° |
| Simultaneously Detection | 10 Pcs |
| Working Time | 6 Hours |
| Name | Polaris Hobit Portable-2 |
|---|---|
| Detect Angle | 360° |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | Customized |
| High-Precision | ≤5° |
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Positioning Distance | 2-10km |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Name | Polaris Hobit SQ1 |
|---|---|
| Detection Bandwitch | 433MHz、900MGz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | 360 ° |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |