| Interference Band | 900MHz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Power Consumption | ≤30w |
| Dimension | 300mm*260mm*140mm |
| Weight | 3.5kg |
| Name | Polaris Hobit P4 Pro |
|---|---|
| Detection Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Jamming Frequency Band | 900Mhz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Range | Detection:1km / Jamming:1.5kg |
| Material | Matal & Plastic |
| Name | Polaris Hobit AS6 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Drone ID | Yes |
| FPV Band | Can Be Customized |
| Size | Diameter 400, Height 380 |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Height | 0-500m |
| Detection Bandwidth | 433MHz、900MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | Available |
| Angle | 360 ° |
| Detect Rate | ≥ 99.9% |
| Model NO. | Hobit SP3 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Detection Range | 5-10 Km |
|---|---|
| Jamming Range | 3 Km |
| FPV Detection Bands | 300MHz-6.2GHz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Max Drones Identified | ≥150 PCS |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km |
| Customizable | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Power Supply | 220V±10V |
| Size | 500*680*380mm |
|---|---|
| Weight | 25kg |
| Power | 200W |
| Jamming Range | 1.5km |
| FPV Jamming | 60Mhz-6Ghz(Customizable Frequency Band) |
| Detection Bandwidth | 433MHz、900MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Drone Location | 3km |
| Customization | Available |
| Detectoion Angle | 360 Degree |
| Detect Rate | ≥ 99.9% |