| Model NO. | Hobit SP1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Interference Bands | 800 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Color | Black |
| Interference Radius | 1-2 km |
| International Protection | IP55 |
| Weight | 3.5 kg |
| Frequency | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V ±10V |
| Lightning Protection | Available |
| Working Temperature | - 40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Name | Polaris Hobit A5 |
|---|---|
| Defensive Interference | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Convenience | Lightweight Size |
| Handle | Available |
| Color | White Gold |
| Detection Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Customization | Available |
| Detection Range | 5 Km |
| Color | Green |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Detect Bands | 300MHz To 6GHz |
|---|---|
| Detect Range | Up To 10km |
| Convenience | Portable |
| Dimension | 300mm*260mm*140mm |
| Weight | 3.5kg |
| Detect Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz-6MHz |
| Size | 500*500*680mm |
| Protection Level | IP65 |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Detection Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Detection Rate | ≧99.99 % |
| System Power | 220 V±10V |
| Working Temperature | - 40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Color | White |
| Detection Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
|---|---|
| Detection Angle | Omni-directional Without Dead Angle |
| Drone Location | Up To 3km |
| Customization | Available |
| Detection Rate | ≧ 99.9% |