| Name | Polaris Hobit AQ2 |
|---|---|
| Detection Bandwitch | 433MHz、900MGz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | 360 ° |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |
| Detect Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz-6MHz |
| Size | 500*500*680mm |
| Protection Level | IP65 |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Working Duration | ≥1h |
|---|---|
| Power Consumption | ≤30w |
| International Protection | IP55 |
| Interference Radius | 1-2km |
| Interference Band | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Frequency Bandwitch | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Protection Level | IP55 |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V±10V |
| Lighting Protection | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Frequency Band | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Appearance | Aluminum Alloy |
| Alarm | Voice+Vibration |
| Size | 81mm*78mm*262mm |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Polaris Hobit J1 |
|---|---|
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Customizable | Available |
| Range | 1-1.5km |
| Size | 440mm*300mm*200mm |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Bandwidth | 70MHz-6GHz |
| Simultaneous UAVs | 150pcs |
| Range | 5-10km |
|---|---|
| DJI Decoding | Support |
| Techology | Spectrum Recognition |
| Detection Bands | 433Mhz、 868Mhz、915Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Remote ID | Can Be Identify |
| Name | Polaris Hobit FJ-01 |
|---|---|
| Frequency Band | 700Mhz-6Ghz |
| Alarm | By Light |
| Jamming Bands | 9 Bands |
| Material | Matal |