| Average Power | 40W |
|---|---|
| Focused Mode | Automatic/Manual |
| Weight | ≤ 8 Kg |
| Size | 352 Mm × 245 Mm × 275 Mm |
| Network Protocol | IPv4, TCP/IP, UDP, Etc. |
| Name | Polaris Hobit Station-1 |
|---|---|
| Range | 10km |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | Can Be Customzied |
| Detect Mode | Passive |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Detection Bands | 300MHz-6200MHz |
|---|---|
| Detection Distance | ≥1km |
| Direction Finding Accuracy | ≤5° |
| Identify Type | OFDM |
| Working Time | More Than 4 Hours |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10km |
| Detection Angle | 360° |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Product Size | 160×160×420mm |
| Detect Bands | 300MHz To 6GHz |
|---|---|
| Convenience | Portable |
| Detect Range | Up To 10km |
| Color | Beige |
| Weight | 9kg |
| Name | Polaris Hobit Station-13 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Weight | 8kg |
| Name | Polaris Hobit Station-2 |
|---|---|
| Detect Angle | 360° |
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Color | Grey/White |
| Jamming | Full Band |