| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Focus | 433Mhz, 900Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | ≥99.99% |
| Detect Range | 5-10Km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Size | Radius 17cm, Height 34cm |
| Protection Level | IP65 |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Name | Polaris Hobit S2 Plus |
|---|---|
| Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Platinum |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Name | Polaris Hobit A5 |
|---|---|
| Detection Spectrum Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Flight Trajectory | Can Be Tracked |
| Accurate Recognition | ≧ 400 Different Uavs Models |
| Detection Angle | 360 Degree |
| Name | Polaris Hobit Station-5 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz (Customizable Options:FPV, ADS-b) |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |
| Weight | 530 G |
| Identifiable UAV Models | ≥400 Models (including Full DJI Series And Major Brands) |
| Frequencies | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Size | 80mm*75mm*265mm |
| Jammer Range | 1km |
| Color | Sliver-Black |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detect Frequency | 2.4GHz, 5.8GHz, 5.2GHz |
|---|---|
| Duration | 4h |
| Range | 1.5km |
| Drone Direction Finding | Support |
| Operating Methods | Touch Screen Control |
| Frequencies | 2.4GHz / 5.8GHz |
|---|---|
| Color | Black |
| Weight | 0.53 Kg |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |
| Screen | 3.5” |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |