| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Bands | 300Ghz-6Ghz |
| Jammer Bands | 6bands, Can Be Customized |
| Jamming Range | 3km |
| Drone Position | Yes |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detection Radius | 10km |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Bands | 433MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Model NO. | Hobit SP1 |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Weight | 18kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Model NO. | Hobit SP6 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Model NO. | Hobit V1 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |
| Drone Jammer Frequency | 2.4GHz 5.8GHz 5.2GHz Etc. |
|---|---|
| Drone Detection Frequency | 300M-6.2GHz |
| Detect Range | 5-10km |
| Detect Method | Radio Frequency (RF) UAV Detection |
| Passive Detection | Support |
| Name | Polaris Hobit S2 Plus |
|---|---|
| Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Platinum |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Name | Polaris Hobit FS8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Wideband Spectrum Analyzer; Directional Antenna Array; ADS-B Receiver |
| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Size | Diameter 390mm, Height 400mm |