| Name | Polaris Hobit DS4 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| Carrying Mode | Handle |
| Dimension | 80mm*75mm*265mm |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| Range | 1-1.5km |
| Material | Matal |
| Name | Polaris Hobit AS8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Drone ID | Yes |
| FPV | Yes |
| Size | Diameter 400, Height 380 |
| Name | Polaris Hobit RS1 |
|---|---|
| Bands | 70MHz-6Ghz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Military Green |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Bands | 300Ghz-6Ghz |
| Jammer Bands | 6bands, Can Be Customized |
| Jamming Range | 3km |
| Drone Position | Yes |
| Model NO. | Hobit V4 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Total Power Consumption | Less Than 35W |
| Frequency Range | 70MHz To 6.2GHz |
| Mainhost Size | 170mm×85mm×55mm(L*W*T) |
| Detection Radius | 2000m |
| Interference Bands | 800 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Screen | 3.5 Inch |
| Weight | 3.5 kg |
| Size | 300 × 260 × 140 mm |
| Interference Radius | 1.5 km |
| Name | Polaris Hobit FS-2 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Drone ID | YES |
| Drone Direction | Yes |
| Weight | 8.97kg |
| Name | Polaris Hobit A5s |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| Range | 5-10km |
| Color | White |
| Weight | 530g |