| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detection Spectrum Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| The Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Carrying Method | Vehicle-mounted |
| Detection Range | 5km |
| Angle | 360 ° |
| Model NO. | Hobit S4 |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | 10 Km |
| Detection Range | 10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Jamming Range | 3km |
| Jamming Frequency | 433MHz, 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.1-5.2GHz, 5.8GHz |
| Simultaneous UAVs | ≥150pcs |
| Model NO. | Hobit S1 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Drone Model Library | ≥400 |
| Jammer Frequency Band | 433MHz 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
| Frequency Band | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Appearance | Aluminum Alloy |
| Size | 80mm*75mm*263mm |
| Alarm | Voice And Vibration |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Polaris Hobit N2s |
|---|---|
| Frequency Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Screen | 3.5" |
| Color | Gold |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |
| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 300 Mhz - 6 Ghz ( Customizable Options: 300Mhz - 6.2Ghz Analog Signal For FPV ) |
| FPV Drone | Customizable |
| Material | Matel And Plastic |
| Identifiable UAV Models | ≥400 Models (including Full DJI Series And Major Brands) |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Spectrum Analyzer |
| Name | Polaris Hobit E1 |
|---|---|
| Color | Yellowish |
| Frequencies | 70 MHZ - 6GHZ |
| Personalization | Can Be Customize With 1Ghz -1.4Ghz & 5.1Ghz - 5.9Ghz FPV Bands |
| Protection Grade | IP 65 |