| Name | Polaris Hobit FS8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Wideband Spectrum Analyzer; Directional Antenna Array; ADS-B Receiver |
| Name | Polaris Hobit AS9 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| ADS-B | Yes |
| FPV | Yes |
| Type | Wideband Spectrum Analyzer(Radio Frequency Detector) |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| Range | 1-1.5km |
| Material | Matal |
| Name | Polaris Hobit Jammer3 |
|---|---|
| Jammer Frequency | 433Mhz, 900Mhz, 1.2hz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Fpv Jamming | 300 MHz ~ 6.2 GHz |
| Power | ≤200W |
| Range | 2 Km |
| Name | Polaris Hobit S8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| Fpv Bands | 300Mhz-6Ghz Analog Singal |
| Type | Frequency Detector With 6 Sector Jamming |
| Name | Polaris Hobit J1 |
|---|---|
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Customizable | Available |
| Range | 1-1.5km |
| Size | 440mm*300mm*200mm |
| Size | 300mm*260mm*140mm |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Jammer Range | 1km |
| Power Consumption | ≤30w |
| Defensive Interference | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Effective Range | 1.5-3km |
|---|---|
| Signal Transmission Power | ≤10mW |
| Operating Bands | GPS L1, GLONASS L1 |
| Spurious Emissions | ≤ -36 DBm ; ≤ -30 DBm |
| Power Supply | 220V AC |
| Interference Bands | 800 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Color | Black |
| Interference Radius | 1-2 km |
| International Protection | IP55 |
| Weight | 3.5 kg |
| Name | Polaris Hobit N2s |
|---|---|
| Frequency Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Screen | 3.5" |
| Color | Gold |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |