| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Sensor | Spectrum Analyzer |
| Name | Polaris Hobit P2 |
|---|---|
| Frequency Band | 800Mhz, 900Mhz, 1.2Ghz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Power | 200W |
| Range | 2km |
| Material | 50x30x40cm |
| Name | Polaris Hobit P5 Jammer |
|---|---|
| Fpv Jamming | 300Mhz-6.2Ghz(can Be Customizable) |
| Power | ≤200W |
| Jammer Frequency | 433Mhz, 900Mhz, 1.2hz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Protection Grade | ≧IP65 |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Bands | 300Ghz-6Ghz |
| Jammer Bands | 6bands, Can Be Customized |
| Jamming Range | 3km |
| Drone Position | Yes |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detect Frequency | 2.4GHz, 5.8GHz, 5.2GHz |
|---|---|
| Duration | 4h |
| Range | 1.5km |
| Drone Direction Finding | Support |
| Operating Methods | Touch Screen Control |
| Name | Polaris Hobit FJ-01 |
|---|---|
| Frequency Band | 700Mhz-6Ghz |
| Alarm | By Light |
| Jamming Bands | 9 Bands |
| Material | Matal |
| Name | Polaris Hobit Station-5 |
|---|---|
| Type | Radio Frequency Detector |
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Drone Direction Finding | Support |
| System | Bulit In System |
| Model NO. | Hobit SP3 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Detection Range | 5-10 Km |
|---|---|
| Jamming Range | 3 Km |
| FPV Detection Bands | 300MHz-6.2GHz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Max Drones Identified | ≥150 PCS |