| Frequency | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V ±10V |
| Lightning Protection | Available |
| Working Temperature | - 40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Name | Polaris Hobit AS-1 |
|---|---|
| Frequency Band | 30Mhz-6Ghz |
| Material | Matel Base, Plastic Shield |
| Color | Black |
| Size | Diameter 390mm, Height 400mm |
| Name | Polaris Hobit Station-5 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz (Customizable Options:FPV, ADS-b) |
| Size | 81mm × 75mm × 265mm |
| Weight | 530 G |
| Identifiable UAV Models | ≥400 Models (including Full DJI Series And Major Brands) |
| Name | Polaris Hobit A5s |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| Range | 5-10km |
| Color | White |
| Weight | 530g |
| Detection Bandwidth | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Range | Up To 10km |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Detection Angle | 360 ° |
| Jamming Power | Adjustable |
| Name | Polaris Hobit D5 Pro |
|---|---|
| Frequenciy Bands | 2.4Ghz And 5.8Ghz |
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 1.5km |
| Color | Green |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Range | Up To 10km |
| Power Supply | 100V-240V |
| Name | Polaris Hobit AQ2 |
|---|---|
| Detection Bandwitch | 433MHz、900MGz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | 360 ° |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |
| Name | Polaris Hobit FS-2 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Drone ID | YES |
| Drone Direction | Yes |
| Weight | 8.97kg |