| Name | Polaris Hobit FS-2 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Drone ID | YES |
| Drone Direction | Yes |
| Weight | 8.97kg |
| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Size | Diameter 390mm, Height 400mm |
| Name | Polaris Hobit AS-4 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Drone ID | YES |
| Drone Direction | YES |
| Name | Polaris Hobit SP1 |
|---|---|
| Frequency Band | 6 Channel, Upports GPS, BDS, GLONASS, Galileo BDS B1I、GPS L1 C/A、GPS L2、GPS L5、GLONASS L1、GALILEO E1 |
| Range | Up To 3km |
| Material | Plastic |
| Power Consumption | 20w |
| Name | Polaris Hobit J1 |
|---|---|
| Frequency | 900Mhz, 2.4Ghz, 5.8Ghz, 1.5Ghz(GNSS) |
| Range | 1-1.5km |
| Battery Capacity | 201Wh |
| Lightning Protection | Available |
| Name | Polaris Hobit Station-2 |
|---|---|
| Detect Angle | 360° |
| Jamming Range | 2-3km |
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Color | Grey |
| Name | Polaris Hobit RS1 |
|---|---|
| Bands | 70MHz-6Ghz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Military Green |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Name | Polaris Hobit RS1 |
|---|---|
| Bands | 70MHz-6Ghz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Military Green |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Detection Spectrum Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| The Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Carrying Method | Vehicle-mounted |
| Detection Range | 5km |
| Angle | 360 ° |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |