| Jamming Bands | 433Mhz, 900Mhz, 1.2Ghz,1.4Ghz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Jamming Range | 1.5 Km |
| Weight | 25kg |
| Size | 501*678*380mm |
| Color | White |
| Name | Polaris Hobit S2 Plus |
|---|---|
| Bands | 2.4GHz And 5.8GHz |
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Color | Platinum |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Detect Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz-6MHz |
| Size | 500*500*680mm |
| Protection Level | IP65 |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Detect Bands | 300MHz To 6GHz |
|---|---|
| Convenience | Portable |
| Detect Range | Up To 10km |
| Color | Beige |
| Weight | 9kg |
| Frequencies | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Size | 80mm*75mm*265mm |
| Weight | 530g |
| Color | Sliver-Black |
| Interference Bands | 800 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| Screen | 3.5 Inch |
| Weight | 3.5 kg |
| Size | 300 × 260 × 140 mm |
| Interference Radius | 1.5 km |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km |
| Customizable | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Power Supply | 220V±10V |
| Jamming Range | 1-2km |
|---|---|
| Number Of Channels | 6 |
| Antenna Type | Directional |
| Operating Temperature | -20°C To +50°C |
| Control Method | Touch Screen |
| Drone Detection Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Fpv Detect Frequencies | 300MHz-6.2GHz |
| Jammer Frequencies | 900MHz, 1.2ghz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.2ghz, 5.8ghz |
| Jammer Range | 1.5km |
| Detection Range | 2km |
| Name | Polaris Hobit J9 |
|---|---|
| Interference Capabilities | 900MHz, 433Mhz; 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz; 5.2Ghz |
| Jamming Range | 2km |
| Cooling System | Fan And Heat Sink |
| Operate Temperature | - 20°C To + 50°C |