| Spoofer Frequency Band | 1500MHz-1600MHz |
|---|---|
| Maximum Gps Spoofer Transmission Power | ≥ 10dBm |
| Gps Spoofer Range | ≥ 5km |
| Gps Spoofer Power Adjustment Range | 80dB |
| Power On Start-up Time | 40s |
| Detection Bandwidth | 70 Mhz - 6Ghz |
|---|---|
| Detection Range | Up To 10km |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Detection Angle | 360 ° |
| Jamming Power | Adjustable |
| Name | Polaris Hobit S3 Pro |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Detect Range | Up To 10km |
| Angle | 360 ° |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Name | Polaris Hobit Station-12 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Color | Black |
| Material | Matel And Plastic |
| Power Consumption | 80w |
| Frequencies | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Size | 80mm*75mm*265mm |
| Jammer Range | 1km |
| Color | Sliver-Black |
| Detection Bandwidth | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Range | Up To 10km |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Detection Angle | 360 ° |
| Jamming Power | Adjustable |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V±10V |
| Lighting Protection | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Spoofer Frequency Band | 1500MHz-1600MHz |
|---|---|
| Maximum Gps Spoofer Transmission Power | ≥ 10dBm |
| Gps Spoofer Range | ≥ 5km |
| Gps Spoofer Power Adjustment Range | 80dB |
| Power On Start-up Time | 40s |
| Detection Range | 5-10Km |
|---|---|
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Technology | Frequency Band Detection |
| Weight | 18kg |
| Frequenciy Bands | 2.4Ghz And 5.8Ghz |
|---|---|
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Protection Level | IP55 |