| Detector Range | 10km |
|---|---|
| Detection Bands | Full Bands FPV, RF Detection:433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz,DJI Drones ID,Drones Remote ID |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz、2400-2500MHz 、5150-5250MHz 、860-928MHz 、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz |
| Jamming Range | 3km |
| Jamming Direction | 60 Degree / 1 Sector |
| Detection Frequency | 300MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Detection Range | 3 Km |
| Drone Location | With RFD And Drone ID And Drone Remote ID Function |
| Simultaneously Detection | 20 Pcs |
| Working Time | 3-4 Hours |
| Detection Range | 3-5km |
|---|---|
| Drones Position | Yes |
| Jammer Support | Yes |
| Jamming Range | Customized |
| Detection Frequency | 300Mhz-6.2Ghz FPV, 433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Frenquecy | 300Ghz-6Ghz FPV, 433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz, Drones Remote ID,Drones ID |
| Jamming Range | 2km-3km |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz 、2400-2500MHz、5150-5250MHz、860-928MHz、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz,can Be Custmized |
| Jamming Direction | 60 Degree / 1 Sector |
| Name | High Portable Drone Detector Recognizes Fpv Drone Signals And Continues With User-Friendly Designed |
|---|---|
| Detect Range | 3-10km |
| Screen Size | 7.5 Inch |
| Detect Frequency Band | 300M-6GHz |
| Battery Life | ≥6h |
| Name | High Speed AI-driven DIl Decoding Drone Detector Modules Can Be Integrated Into System |
|---|---|
| Weight | 3kg |
| Drone Flight Path | Support |
| Detect Range | 5km |
| Detect Angle | 360° |
| Name | Fixed 6-10 Bands FPV Drone Jammer With With Drones Detector And Drone Alarm |
|---|---|
| Number Of Antennas | 6-10 (According To Customer Needs) |
| Power Supply | 24V 5A |
| Power Consumption | 300W |
| Weight | 20KG |
| Detection Rate | ≧99.99 % |
|---|---|
| The Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Max Number Of UAV | ≧150pcs |
| Detection Spectrum Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Name | Handheld Drone Detector With Direction Finding Function Can Identify FPV Drones |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Screen Size | 3.5 Inch |
| Battery Life | ≥4h |
| Response Time | <5s |
| Detection Frequency | 300MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Detection Range | 1-3 Km |
| Drone Position | Drone ID & Drone Remote ID Function |
| Proof | IP65 |
| Working Time | 3-4 Hours |