| Simultaneous Screening Max Number Of UAV | 150pcs |
|---|---|
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Detection Rate | 99.99 % |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Decoding | Support DJI O4 And RemoteID |
| Jamming Range | ≥ 2km |
|---|---|
| Networking | Cloud Server Network Multiple Devices, Remote Control Through Mobile Terminal |
| Weight | 136kg |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Detection Rate | 99.99 % |
| Product Name | Powered 10km Detection 3km Intercept Directional Anti-Drone Fpv Jammer 30MHz-6.2GHz Anti Drone |
|---|---|
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Data Security | Certificate Management And Data Encryption For Data Reliability And Security |
| Detection Range | Up To 10km |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Detection Rate | 99.99 % |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Jamming Range | ≥ 2km |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Networking | Cloud Server Network Multiple Devices, Remote Control Through Mobile Terminal |
|---|---|
| Defensive Interference Frequency Bands | 900MHz, 433Mhz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz, 5.2Ghz |
| Data Security | Certificate Management And Data Encryption For Data Reliability And Security |
| Detection Focus | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Product Name | Powered 10km Detection 3km Intercept Directional Anti-Drone Fpv Jammer 30MHz-6.2GHz Anti Drone |
| Jamming Range | ≥ 2km |
|---|---|
| Sizes | 500mm*1500mm |
| Weight | 136kg |
| Decoding | Support DJI O4 And RemoteID |
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Name | Polaris Hobit AS-18 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| FPV Band | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Color | Black & White |
| Weight | Matel Base And Plastic Shield |
| Size | 50mm * 420mm * 220mm |
|---|---|
| Detection Frequency | Focus On 900MHz, 1.2GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Range | 5 Kilometers (There Will Be Certain Differences According To Different Environments And Aircraft Models) |
| Drone Location | With Drone ID And Drone Remote ID Function |
| Working Time | Approximately 4 Hours (replaceable Battery And External Power Supply Available) |
| Model NO. | Hobit V2 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |
| Name | 2.4G 5.8G 5.2GHz Frequency Band Handheld Drone Detector Quickly Identify Drone Information |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Alerts Mode | Audio/Visual Alerts |
| Angle Action | 360° |
| Material | Titanium Alloy |