| Name | Polaris Hobit S18 |
|---|---|
| GPS Spoofing | Yes |
| Frequency Band | 70 MHZ - 6GHZ, Detection Focus On The 433Mhz、868Mhz、915Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Fpv Drone | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Range | 10km |
| Name | Drone Detector With 360° Degree Detection With Passive Detection Technology |
|---|---|
| Detect Range | 10km |
| Weight | 15kg |
| Networking Mode | Lan /WAN |
| API Interface | Support |
| Name | Fixed Drone Jammer Easy To Install Suitable For Field Work |
|---|---|
| Jamming Range | 2km |
| Cooling System | Fan And Heat Sink |
| Interference Capabilities | 900MHz, 433Mhz; 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz; 5.2Ghz |
| Operate Temperature | -20°C-50°C |
| Name | Drone Detector With 10km Range Direction Finding Capability And 3km Six Sector Directional Jamming |
|---|---|
| Detection Range | 5-10km |
| Jamming Range | 2-3km |
| Jamming Direction | 6 Sector |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz、2400-2500MHz 、5150-5250MHz 、860-928MHz 、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz |
| Range | 5-10Km |
|---|---|
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Foucs Spectrum | 433Mhz、868Mhz、915Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Detection Rate | ≧99% |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Total Power Consumption | Less Than 35W |
| Frequency Range | 70MHz To 6.2GHz |
| Mainhost Size | 170mm×85mm×55mm(L*W*T) |
| Detection Radius | 2000m |
| Name | Polaris Hobit P5s |
|---|---|
| Interference Bands | Most 2.4Ghz, 5.8Ghz Drones |
| Color | Blue |
| Sizes | 300mm*260mm*140mm |
| Weight | 2.5kg |
| Name | 70MHz-6000MHz Portable Anti Drone Detector Light Designed For Uav Fpv Diretion Finding And DJI Drone Position Funtion |
|---|---|
| Information Content | Data |
| Protection Level | IP65 |
| Power Consumption | ≤100W |
| Detection Qty (Simultaneously) | ≥40 Drones |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Detection Radius | 5km |
| Maximum Detection Drones | ≥120 Pcs |
| Networking Mode | Lan /WAN |
| Detection Frequency | 300M-6Ghz |
| Name | Drone Detector With Frequency Spectrum Monitoring Technology Can Support Data Logging |
|---|---|
| Detection Radius | 5km |
| Antenna Material | Fiberglass |
| Networking Mode | LAN/WAN |
| API Interface | Support |