| Name | Polaris Hobit A5 |
|---|---|
| Detection Spectrum Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Flight Trajectory | Can Be Tracked |
| Accurate Recognition | ≧ 400 Different Uavs Models |
| Detection Angle | 360 Degree |
| Interference Band | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
|---|---|
| Working Duration | ≥1h |
| Power Consumption | ≤30w |
| Interference Radius | 1.5km |
| Dimension | 300mm*260mm*140mm |
| Name | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Color | Black |
| Material | Matel And Plastic |
| Detection Bandwidth | Customizable From 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Drone Location | Within 3km |
| Detection Range | 360 ° |
| Stability | Premium |
| Detection Rate | ≥ 99.9% |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Packaging Details | Durable case or box |
|---|---|
| Delivery Time | In 7 -14 works day |
| Payment Terms | T/T, Paypal , Etc. |
| Supply Ability | 50 Pcs/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Detect Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Spectrum | 70 MHz-6MHz |
| Size | 500*500*680mm |
| Protection Level | IP65 |
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 2km |
| Power Supply | 220V±10V |
| Lighting Protection | Available |
| Working Temperature | -40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Name | Polaris Hobit M2 |
|---|---|
| Operating Band | 4G And 5G |
| Start-up Time | 40s; |
| Equipment Volume | 242mm*190mm*66mm |
| Detection Range | ≤300 Meters |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 306 Mm × 206 Mm × 137 Mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 9.84–15 GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |