| Receiving Frequency Band | 2.4G/5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 500m-15km |
| Data Refresh Rate | ≥60 |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
| Powered Supply | 5-36V |
| Detection Range | ≥ 3 Km (related To The Surrounding Electromagnetic Environment, UAV Transmission Power, Etc.) |
|---|---|
| Power Supply | Removable Lithium Battery |
| Detection Frequency Band | 70MHz ~ 6000MHz (detection Frequency Band Can Be Flexibly Configured) |
| Endurance | ≥ 6 Hours (single Battery) |
| Size | 159mm × 70 Mm × 44mm |
| Name | Fixed 6-10 Bands FPV Drone Jammer With With Drones Detector And Drone Alarm |
|---|---|
| Number Of Antennas | 6-10 (According To Customer Needs) |
| Power Supply | 24V 5A |
| Power Consumption | 300W |
| Weight | 20KG |
| Name | Drone Detector With 10km Range Direction Finding Capability And 3km Six Sector Directional Jamming |
|---|---|
| Detection Range | 5-10km |
| Jamming Range | 2-3km |
| Jamming Direction | 6 Sector |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz、2400-2500MHz 、5150-5250MHz 、860-928MHz 、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz |
| Name | Handheld Drone Detector With Direction Finding Function Can Identify FPV Drones |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Screen Size | 3.5 Inch |
| Battery Life | ≥4h |
| Response Time | <5s |
| Name | Drone Detector With Frequency Spectrum Monitoring Technology Can Support Data Logging |
|---|---|
| Detection Radius | 5km |
| Antenna Material | Fiberglass |
| Networking Mode | LAN/WAN |
| API Interface | Support |
| Name | Polaris Hobit Station-5 |
|---|---|
| Type | Radio Frequency Detector |
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Drone Direction Finding | Support |
| System | Bulit In System |
| Name | Polaris Hobit Rd5 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Working Duration | ≥1h |
| Fpv Bands | 300Mhz-6Ghz Analog Singal |
| Type | Frequency Detector With 6 Sector Jamming |
| Name | Handheld UAV Detector And Jamming Device For Individual Combat Equipment |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Jamming Range | 1-1.5km |
| Screen Size | 3.5 Inch |
| Jamming Band | 2.4GHz、5.8GHz、5.2GHz、1.5GHz、433MHz、900MHz |
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Detection Sensitivity | High |
| Single Package Size | 500×500×700mm |