| Name | Polaris Hobit Portable-C2 |
|---|---|
| Defensive Interference | 2.4ghz, 5.8ghz |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Range | 3 KM |
| Material | Plastic |
| Name | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Range | 3 Km |
| Frequency Band | 1.4Ghz-6Ghz |
| Drone Direction Finding | Support |
| System | Bulit In System |
| Name | UAV Detector With 10km Range Direction Finding Capability For Detecting Mainstream Drones |
|---|---|
| Detection Radius | 5km |
| Maximum Detection Drones | ≥120 Pcs |
| Networking Mode | Lan /WAN |
| Detection Frequency | 300M-6Ghz |
| Name | Portable Fpv Signal Detector With 3km Range Suitcase With Full Bands Detector Can Get Drone Direction |
|---|---|
| Detection Bands | 900MHz, 1.2GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Qty | ≥20 Drones |
| Size | 50mm * 420mm * 220mm |
| Working Time | 4 Hours |
| Name | Polaris Hobit SP! |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | 10km |
| Jamming Range | 2-3km |
| Name | Polaris Hobit SP! |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| UAV Detection Bands | 433Mhz, 868Mhz, 915Mhz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | Up To 10km |
| Jamming Range | ≥ 2km |
| Frequenciy Bands | 2.4Ghz And 5.8Ghz |
|---|---|
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Protection Level | IP55 |
| Frequency Range | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Customization | Available |
| Detector Radius | 1-10km |
| Detection Number Of UAV | ≧ 150pcs |
| Detection Angle | 360 ° |
| Name | 10km Fixed FPV UAV Signal Detector With Direction Finding Function And Drone Jamming |
|---|---|
| Detect Range | 5-10km |
| Response Time | <5s |
| Alarm Mode | Sound And Vibration Dual Mode |
| Direction Finding Distance | 3-5km |
| Model NO. | Hobit SP4 |
|---|---|
| FPV Detection | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 800-900MHz, 1.2GHz, 1.5 GHz, 2.4 GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |