| Primary Target | Low-altitude Vehicles |
|---|---|
| Communication Protocol | UDP |
| Radar Band | 8~12GHz |
| Protection Class | IP65 |
| External Dimensions | 850 × 330 × 440 (mm) |
| Detection Bandwidth | 433Mhz、900Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
|---|---|
| Drone Location | Within 3km |
| Customization | Available |
| Detection Angle | 360 ° |
| Detection Rate | ≧ 99.9% |
| Defensive Interference | 2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Screen Size | 3.5" |
| Working Duration | ≥1h |
| Interference Radius | 1-2km |
| Packaging Details | Durable case or box |
| Name | Polaris Hobit Station-11 |
|---|---|
| Range | 5-10km |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Color | Yellow |
| Jamming Support | Yes |
| Focused Mode | Automatic/Manual |
|---|---|
| Power Supply & Power Consumption | Average Power:40w/peak Power:60W |
| Size | 352 Mm × 245 Mm × 275 Mm |
| Weight | ≤ 8 Kg |
| Operating Temperature | -20 ℃ ~ +60 ℃ |
| Frequency Bandwitch | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Protection Level | IP55 |
| Name | Polaris Hobit D3 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Detection Range | 1-1.5km |
| Material | Metal |
| Detection Angle | 360 ° |
| Detection Range | 5-10Km |
|---|---|
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Technology | Frequency Band Detection |
| Weight | 18kg |
| Name | Hobit D13 |
|---|---|
| Detection Spectrum Bandwidth | Customized |
| Drone Location | Within 3 Km |
| Identify Range | LightBridgel, LightBridge2, Ocusync, WIFI And WIFI Variant Protocols, Zigbee, Etc |
| Detect Angle | No Gap In Coverage |
| Detect Frequency | 2.4 GHz And 5.8 GHz |
|---|---|
| Battery Life | Up To 4 Hours |
| Range | Up To 1km |
| Screen | 3.5 Inch Touch Screen |
| Color | Silver White |