| Focus Spectrum | 433MHz、868MHz、915MHz、2.4GHz、5.2GHz、5.8GHz |
|---|---|
| Angle | 360 ° |
| Frequencies | 70MHz-6GHz |
| Carrying Mode | Fixed |
| Detection Rate | ≥99% |
| Detection Frequency | 300MHz-6.2GHz |
|---|---|
| Weight | 25kg |
| Jamming Frequency | 900MHz, 1.2GHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Jammer Range | 3km |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Size | 300mm*260mm*140mm |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Jammer Range | 1km |
| Power Consumption | ≤30w |
| Defensive Interference | 900MHz, 1.5ghz, 2.4ghz, 5.8ghz |
| Name | Polaris Hobit AS-1 |
|---|---|
| Frequency Band | 30Mhz-6Ghz |
| Material | Matel Base, Plastic Shield |
| Color | Black |
| Size | Diameter 390mm, Height 400mm |
| Detect Bands | 300MHz To 6GHz |
|---|---|
| Convenience | Portable |
| Detect Range | Up To 10km |
| Color | Beige |
| Weight | 9kg |
| Name | Polaris Hobit Portable-1 |
|---|---|
| Range | 2-3km |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Color | Yellow |
| Material | Plastic |
| Detection Bandwidth | Customizable From 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Drone Location | Within 3km |
| Detector Radius | 1-10km |
| Stability | Premium |
| Color | Golden |
| Detection Bandwidth | 70 MHz - 6 GHz |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300 MHz - 6.2 GHz |
| Max UAV Detection | 150 Pcs |
| Lowest Detection Height | ≤0 Meters |
| Detection Rate | 99.99% |
| Detection Range | 10km |
|---|---|
| FPV Detection Range | 300MHz-6.2GHz |
| Weight | 18kg |
| Dimensions | 510x510x710mm |
| Detection Spectrum | 70MHz-6GHz |
| Name | Polaris Hobit Station-5 |
|---|---|
| Type | Radio Frequency Detector |
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| System | Bulit In System |
| Jamming | Full Band Supported |