| Detector Range | 10km |
|---|---|
| Detection Bands | Full Bands FPV, RF Detection:433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz,DJI Drones ID,Drones Remote ID |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz、2400-2500MHz 、5150-5250MHz 、860-928MHz 、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz |
| Jamming Range | 3km |
| Jamming Direction | 60 Degree / 1 Sector |
| Detection Frequency | 300MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Detection Range | 3 Km |
| Drone Location | With RFD And Drone ID And Drone Remote ID Function |
| Simultaneously Detection | 20 Pcs |
| Working Time | 3-4 Hours |
| Name | Polaris Hobit Portable-C1 |
|---|---|
| Range | 5KM |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Material | Plastic |
| Wеіght | 8.5 Kg |
| Name | Polaris Hobit AS9 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| ADS-B | Yes |
| FPV | Yes |
| Type | Wideband Spectrum Analyzer(Radio Frequency Detector) |
| Name | Polaris Hobit AS-4 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Drone ID | YES |
| Drone Direction | YES |
| Detection Frequency | 300MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Detection Range | 1-3 Km |
| Drone Position | Drone ID & Drone Remote ID Function |
| Proof | IP65 |
| Working Time | 3-4 Hours |
| Name | Polaris Hobit S8 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| FPV | Yes |
| Fpv Bands | 300Mhz-6Ghz Analog Singal |
| Type | Frequency Detector With 6 Sector Jamming |
| Range | 5-10Km |
|---|---|
| FPV Detection | 300Mhz-6.2Ghz |
| Detection Spectrum | 70 MHZ - 6GHZ |
| Foucs Spectrum | 433Mhz、868Mhz、915Mhz、2.4Ghz、5.2Ghz、5.8Ghz |
| Detection Rate | ≧99% |
| Detector Range | 5-10km |
|---|---|
| Detection Frenquecy | 300Ghz-6Ghz FPV, 433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz, Drones Remote ID,Drones ID |
| Jamming Range | 2km-3km |
| Jammer Bands | 5725-5850MHz 、2400-2500MHz、5150-5250MHz、860-928MHz、428-435MHz、1160-1280MHz 、1560-1620MHz,can Be Custmized |
| Jamming Direction | 60 Degree / 1 Sector |
| Model NO. | Hobit V2 |
|---|---|
| Channel | 70 MHz - 6GHz |
| Receive Frequency | 300MHz-6.2GHz |
| Transmission Rate | ≥20Kbps |
| Detection Height | ≤0 Meters |