| Name | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Frequency Band | 300Mhz-6Ghz |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Color | Black |
| Material | Matel And Plastic |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Product Size | 160×160×420mm |
| Detect Model Library | 400+ |
|---|---|
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Technology | Radio Spectrum Detection |
|---|---|
| Detect Model Library | 400+ |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Product Size | 160×160×420mm |
|---|---|
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Distance | 5-10KM |
|---|---|
| Detection Sensitivity | High |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Detect Model Library | 400+ |
| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 70Mhz-6Ghz |
| Lag | ≤2s |
| FPV | Yes |
| Material | Plastic Shield, Metal Base |
| Name | Polaris Hobit D4 |
|---|---|
| Frequency Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| FPV | Yes |
| ADS-B | Yes |
| Weight | 500g |