| Name | 2.4G 5.8G 5.2GHz Frequency Band Handheld Drone Detector Quickly Identify Drone Information |
|---|---|
| Detect Range | 1-2km |
| Alerts Mode | Audio/Visual Alerts |
| Angle Action | 360° |
| Material | Titanium Alloy |
| Detection Range | 3-5km |
|---|---|
| Drones Position | Yes |
| Jammer Support | Yes |
| Jamming Range | Customized |
| Detection Frequency | 300Mhz-6.2Ghz FPV, 433Mhz, 858Ghz, 915Ghz, 2.4Ghz, 5.2Ghz, 5.8Ghz |
| Name | High Portable Drone Detector Recognizes Fpv Drone Signals And Continues With User-Friendly Designed |
|---|---|
| Detect Range | 3-10km |
| Screen Size | 7.5 Inch |
| Detect Frequency Band | 300M-6GHz |
| Battery Life | ≥6h |
| Name | High Speed AI-driven DIl Decoding Drone Detector Modules Can Be Integrated Into System |
|---|---|
| Weight | 3kg |
| Drone Flight Path | Support |
| Detect Range | 5km |
| Detect Angle | 360° |
| Name | Drone Detector With 360° Degree Detection With Passive Detection Technology |
|---|---|
| Detect Range | 10km |
| Weight | 15kg |
| Networking Mode | Lan /WAN |
| API Interface | Support |
| Name | 70MHz-6000MHz Portable Anti Drone Detector Light Designed For Uav Fpv Diretion Finding And DJI Drone Position Funtion |
|---|---|
| Information Content | Data |
| Protection Level | IP65 |
| Power Consumption | ≤100W |
| Detection Qty (Simultaneously) | ≥40 Drones |
| Name | Fixed Drone Detector With 24/7 Operation, High-Precision ≤3° Direction Finding, And IP66 Protection |
|---|---|
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Positioning Refresh Time | ≤30s |
| Gpu | 384-core NVIDIA |
| Drone Detection Number | >150pcs |
| Name | Polaris Hobit AS-18 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| FPV Band | 300Mhz-6.2Ghz Analog Signal Of FPV Drones |
| Color | Black & White |
| Weight | Matel Base And Plastic Shield |
| Name | Polaris Hobit Station-10 |
|---|---|
| Frequency Band | 70 MHz – 6 GHz |
| Size | Diameter 400mm, Height 410mm |
| Type | Radio Frequency Detector |
| Weight | 8kg |
| Size | 50mm * 420mm * 220mm |
|---|---|
| Detection Frequency | Focus On 900MHz, 1.2GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Range | 5 Kilometers (There Will Be Certain Differences According To Different Environments And Aircraft Models) |
| Drone Location | With Drone ID And Drone Remote ID Function |
| Working Time | Approximately 4 Hours (replaceable Battery And External Power Supply Available) |