| Name | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| Frequency Band | 300 Mhz - 6 Ghz ( Customizable Options: 300Mhz - 6.2Ghz Analog Signal For FPV ) |
| FPV Drone | Customizable |
| Material | Matel And Plastic |
| Identifiable UAV Models | ≥400 Models (including Full DJI Series And Major Brands) |
| Name | Polaris Hobit P4 Pro |
|---|---|
| Detection Band | 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Jamming Frequency Band | 900Mhz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
| Range | Detection:1km / Jamming:1.5kg |
| Material | Matal & Plastic |
| Frequency Bandwitch | 2.4GHz And 5.8GHz |
|---|---|
| Product Design | Portable |
| Detect Range | 3km |
| Weight | 530g |
| Protection Level | IP55 |
| Detection Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Customization | Available |
| Detection Range | 5 Km |
| Color | Green |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Receiving Frequency Band | 2.4G/5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 500m-15km |
| Data Refresh Rate | ≥60 |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
| Powered Supply | 5-36V |
| Spoofer Frequency Band | 1500MHz-1600MHz |
|---|---|
| Maximum Gps Spoofer Transmission Power | ≥ 10dBm |
| Gps Spoofer Range | ≥ 5km |
| Gps Spoofer Power Adjustment Range | 80dB |
| Power On Start-up Time | 40s |
| Size | 500*680*380mm |
|---|---|
| Weight | 25kg |
| Power | 200W |
| Jamming Range | 1.5km |
| FPV Jamming | 60Mhz-6Ghz(Customizable Frequency Band) |
| Detection Bandwidth | 70 MHZ - 6GHZ |
|---|---|
| Customization | Available |
| Detection Range | 10 Km |
| Power Supply Mode | 220 V±10V |
| Working Temperature | - 40 ℃ ~ + 55 ℃ |
| Jammer Frequency | 433Mhz, 900Mhz, 1.2hz, 1.5Ghz, 2.4Ghz, 5.8Ghz |
|---|---|
| Fpv Jamming | Customizable From 300 MHz To 6.2 GHz |
| Power | ≤200W |
| Protection Rating | IP65 |
| Range | 1.5 Km - 3 Km |
| Name | Polaris Hobit E1 |
|---|---|
| Color | Yellowish |
| Frequencies | 70 MHZ - 6GHZ |
| Personalization | Can Be Customize With 1Ghz -1.4Ghz & 5.1Ghz - 5.9Ghz FPV Bands |
| Protection Grade | IP 65 |